مرتب سازی بر اساس:
مشاهده:
 • کتاب سازگاری های قلبی عروقی با تمرین نوشته دکتر عبدالحمید ذکایی- دکترمهران قهرمانی- دکترسارا کربلایی فر- ناهید محمدی جاوید توسط انتشارات حتمی در 112 صفحه به چاپ رسیده است.

  فهرست موضوعی کتاب سازگاری های قلبی عروقی با تمرین

  1- ساختار و عملکرد سیستم قلب و عروق

  2- سازگاری های برون ده قلب با تمرین

  3- تمرینات ورزشی و عملکرد سلول های قلب

  4- سازگاری های سوخت و سازی قلب با تمرین

  5- سازگاری های عروق با تمرین

  6- سازگاری های رئولوژیکی خون با تمرین

  7- سازگاری های ایمونولوژیکی با تمرین

  8- سازگاری های قلبی عروقی با تمرین در سامندان

  9- بازتوانی قلبی با تمرین

  قیمت اصلی 109,000 تومان بود.قیمت فعلی 100,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : دکتر عبدالحمید ذکایی- دکترمهران قهرمانی- دکترسارا کربلایی فر- ناهید محمدی جاوید
  موضوع : آناتومی و فیزیولوژی
  نوبت چاپ : سوم
  سال چاب : 1399
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 112
  تیراژ : 1000 جلد
  شابک : 9786003551169
 • کتاب عملکرد قلبی – ریوی طی فعالیت ورزشی اثر مایکل اس ساجیو و ترجمه دکترفرهاد دریانوش ، مهشید مهذب ، اسحاق نادریان ، شیرین شاهی ، سید مهران حسینی ، دکتر ملیحه کمالی توسطط انتشارات حتمی در 386 صفحه منتشر شده است.

  موضوع کتاب: علوم تربیت بدنی و ورزش, فیزیولوژی ورزش, عملکرد ریوی, عملکرد بطن چپ

  مباحث کتاب عملکرد قلبی ریوی

  1. فیزیولوژی ورزشی
  2. عملکرد ریوی
  3. برون ده قلبی
  4. توزیع مجدد برون ده قلبی
  5. عملکرد بطن چپ
  6. فشار خون و فشار خون بالا
  7. عوامل خطرزای متابولیکی قلبی عروقی
  8. عملکرد قلبی ریوی در سالمندان
  9. فعالیت ورزشی و مرگ ناگهانی
  10. بازتوانی قلبی
  قیمت اصلی 359,000 تومان بود.قیمت فعلی 350,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : مایکل اس ساجیو
  مترجم : دکترفرهاد دریانوش ، مهشید مهذب ، اسحاق نادریان ، شیرین شاهی ، سید مهران حسینی ، دکتر ملیحه کمالی
  موضوع : علوم تربیت بدنی و ورزش, فیزیولوژی ورزش, عملکرد ریوی, عملکرد بطن چپ
  نوبت چاپ : اول
  سال چاب : 1393
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 386
  تیراژ : 500 جلد
  شابک : 9786006904931
 • کتاب فعالیت ورزشی و سرطان نوشته جان ساکستون ، آماندا دالی و ترجمه دکتر رضا  نوری ، علیرضا بهجتی ، محمدمهدی رفیعی را انتشارات حتمی در 264 صفحه به چاپ رسانده است.

  معرفی کتاب فعالیت ورزشی و سرطان

  معضل جهانی سرطان در 30 سال گذشته بیش از دو برابر شده است و با توجه به افزایش سن ساکنان کره‌­ی خاکی انتظار می‏ رود این میزان تا سال 2020 میلادی به دو برابر برسد. در حالی که، ­­­میزان بقای پنچ سال برای برخی بسیار ضعیف است، تعداد فزاینده‏ای ‏از جمعیت جوامع پیشرفته‏ ی ‏اقتصادی اکنون پنج سال پس از تشخیص برخی سرطان‏ های ‏شایع، زنده می‏ مانند. این آمار به آن معنی است که، کیفیت نجات و رهایی از سرطان یک مساله­‌ی مهم جهانی در مدیریت بیماران مبتلا به سرطان است. تجربه­‌ی سرطان به طور گسترده به ­عنوان یک رویداد دگرگون کننده‏ ی ‏زندگی تلقی می‏شود و حتی در بررسی رفتارهای مرتبط با سلامت افراد و تغییرات اصلی شیوه­‌ی زندگی هم نقش مهمی دارد. در برخی سرطان‌­ها نشانه‏ های ‏بارز در بدن بیمار حاکی از این است که داشتن شیوه­‌ی زندگی توام با فعالیت بدنی گسترده و فعال می ‏تواند نقش به سزایی در پیشگیری از سرطان و مرگ و میر مرتبط با آن ایفا کند. هم‌چنین، روش­‌های اولیه­‌ی پیشگیری نشان داده است، فعالیت ورزشی منظم هنگام درمان سرطان و پس از آن با عملکردهای بدنی و آمادگی قلبی عروقی، کاهش احساس خستگی وکیفیت زندگی مرتبط با افزایش میزان سلامتی فرد همراه است. با این حال، بر اساس نوع و مرحله سرطان، مزیت‌های ویژه­‌ی فعالیت ورزشی منظم متفاوت است و به روش‏ های ‏درمان و شیوه­‌ی زندگی فعلی بیمار بستگی دارد.

  هدف از این کتاب ارایه­‌ی جدیدترین روش ‏های ‏علمی بر اساس مشاهده‏ ها ‏و مداخله‌­هایی (درمان‌هایی) ­است که مزیت‏ های ‏بسیاری در درمان بیماران مبتلا به سرطان که به سبک زندگی فعالانه روی آورده‌­اند، داشته است

  قیمت اصلی 279,000 تومان بود.قیمت فعلی 270,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : جان ساکستون ، آماندا دالی
  مترجم : دکتر رضا  نوری ، علیرضا بهجتی ، محمدمهدی رفیعی
  موضوع : ارایه­‌ی جدیدترین روش ‏های ‏علمی در درمان سرطان
  نوبت چاپ : اول
  سال چاب : 1394
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 264
  تیراژ : 500 جلد
  شابک : 9786003550520
 • کتاب فیزیولوژی ورزشی زنان 2015 نوشته مونا شانگلد ، گیب میرکین و ترجمه دکتر مهرداد فتحی ، محسن دهباشی ، مرتضی مطهری  راد توسط انتشارات حتمی در 198 صفحه منتشر شده است.

  معرفی کتاب فیزیولوژی ورزشی زنان 2015

  امروزه زنان در عرصه ‏هاي مختلف ورزشي، هم‌آورد با مردان شركت مي ‏‏‏كنند و حضور دارند، اين در حالي است كه تفاوت‏ هاي فيزيولوژيك دو جنس، نيازها، محدوديت‏ ها و برتري‌ها، زمينه شناخت جنبه ‏هاي ياد شده را از حيث اهميت دو چندان مي‏‏‏ كند،نكته قابل قابل توجه اينكه علي‌رغم اهميت موضوع، تمركز محققين و نويسندگان علوم ورزشي بيشتر منعطف جنس مذكر بوده است و مي‏‏‏ توان گفت اين عامل در تحقيقات اقصي نقاط جهان با عدم توازن در مطلب ياد شده روبرو مي‏‏‏ باشد، در اين بين و در آتاري كه به مطالعه فيزيولوژي زنان پرداخته است، اثر دو دانشمند برجسته (مونا شانگلد و گيب مركين) ضمن بررسي جنبه ‏هاي تخصصي موضوع، داراي ساختار و يكپارچگي خاصي است كه به همراه شيوائي گفتار، آن را به يك كتاب كامل تبديل مي‏‏‏ كند، اما با به روز شدن مطالب در سال‌هاي اخير و پويايي عرصه علوم فيزيولوژي، برخي مطالب دستخوش تغيير قرار گرفته و بعضاًً ثابت و تكميل شده است، لذا ما در اين كتاب با بهري‌گيري و تكيه به برخي از مطالب كتاب مذكور سعي در به روز رساني و ارائه مطالب هم گام با علم نوين داريم. كتاب حاضر كه با نام «فيزيولوژي ورزشي زنان» ارائه مي‏‏‏ گردد.

  قیمت اصلی 209,000 تومان بود.قیمت فعلی 200,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : مونا شانگلد ، گیب میرکین
  مترجم : دکتر مهرداد فتحی، محسن دهباشی، مرتضی مطهری راد
  موضوع : فیزیولوژی ورزشی زنان
  نوبت چاپ : دوم
  سال چاب : 1397
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 198
  تیراژ : 1000 جلد
  شابک : 9786006467702
 • کتاب 10 دقیقه سرسختی ذهنی در ورزش اثر  جیسون سیلک و ترجمه دکتر محمدخبیری- محسن پورمنتی- مجتبی دهستانی اردکانی را  انتشارات حتمی در 128 صفحه به چاپ رسانده است.

  امروزه مقالات، کتب و جزوات روانشناسي ورزشي نسبت به سالهاي پيش رشد چشمگيري داشته اند و دانشجويان علاقه مند به اين رشتة علمي به شدت در حال افزايش ميباشند.
  خوشبختانه دسترسي به منابع علمي روانشناسی  ورزشي نسبت به سالهاي پيش به مراتب سادهتر شدهاند. از طرف ديگر ورزشکاران و مربيان رفته رفته با جايگاه روانشناسي ورزشي در ارتقاء عملکرد ورزشي بيشتر آشنا ميشوند و در واقع احساس نياز به مهارتهاي ذهني و مشاوره هاي فردي و گروهي به مراتب نسبت به گذشته افزايش پيدا کرده است.
  نکته قابل تأمل اينکه هنوز روانشناسي ورزش نتوانسته نقش غالبي در ارتقاء عملکرد ورزشي ورزشکاران کشورمان داشته باشد. اين مسئله از دو بعد قابل بررسي است؛ اول اينکه، منابع علمي بيش از اينکه بتواند در راه ارتقاء عملکرد مربيان و ورزشکاران مورد استفاده قرار گيرد، در خدمت اساتيد و دانشجويان رشتة روانشناسي ورزشي و در راستاي رشد و پيشرفت ابعاد علمي قرار گرفته است. دوم اينکه، مربيان و ورزشکاران همواره به دنبال راههاي ميانبر و کوتاه براي رسيدن به اوج عملکردشان هستند، که اين مسئله باعث شده تا خواستههاي رواني خودشان را بدون فوت وقت در کوتاهترين زمان طرح کرده و به نتيجه برسانند.

  قیمت اصلی 139,000 تومان بود.قیمت فعلی 130,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : جیسون سیلک
  مترجم : دکتر محمدخبیری- محسن پورمنتی- مجتبی دهستانی اردکانی
  موضوع : روانشناسی ورزشی- تربیت بدنی
  نوبت چاپ : اول
  سال چاب : 1392
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 200
  تیراژ : 500 جلد
 • کتاب اصول اولیه روان شناسی ورزشی اثر دیوید تاد مترجم : دکتر رضا میرفلاح نصیری- کیان مقصودی فرد توسط انتشارات حتمی منتشر شده است.

  معرفی کتاب اصول اولیه روان شناسی ورزشی

  تعریف روان‌شناسی ورزشی
  روان شناسی ورزشی مطالعه‌ی رفتار در ورزش می‌باشد. به طور وسیع‌تر، این حوزه، رشته ای علمی است که چگونگی تعامل افکار، احساسات، رفتار و عوامل محیطی را بررسی می‌نماید. روان‌شناسان ورزشی تلاش می‌کنند افکار، احساسات و رفتار افراد را در محیط‌های ورزشی توصیف نمایند، توضیح دهند، پیش‌بینی کنند و شاید هم تغییر دهند تا آن‌ها از شرکت در ورزش بیشتر لذت ببرند، عملکردشان را بهبود بخشند یا از فواید دیگری مانند کاهش اضطراب یا ارتقای حس سلامتی برخوردار گردند. روان‌شناسان ورزشی ممکن است با سوالات زیر روبرو شوند:
  1. معمولا وقتی ورزشکاران تحت فشار قرار دارند چه افکاری به ذهنشان خطور می‌کند؟
  2. چه احساساتی را تجربه می‌کنند؟
  3. آن‌ها اغلب چگونه رفتار می‌کنند؟
  4. چه عوامل محیطی به ظاهر بر آنان اثر می‌گذارد؟
  پس از توصیف این نوع موقعیت‌ها، هدف روان‌شناسان ورزشی ارایه‌ی توضیحی است که مشاهدات شان را توجیه نماید. شاید آسیب  دیدگی‌ها اعتماد به نفس ورزشکار را پایین بیاورند و باعث افزایش شک و تردید نسبت به خودشان شوند که منجر به اضطراب و تنش می‌گردد. اضطراب‌ها و تنش افزایش یافته نیز ممکن است بر توانایی‌هایشان برای اتخاذ تصمیم به طور خودکار و انجام حرکات هماهنگ شده تاثیر بگذارند. سرانجام، افکار و الگوهای حرکتی گسیخته‌ی آنان ممکن است مانع عملکردشان شود. روان‌شناسان ورزشی سپس توضیحاتشان را برای مشخص کردن این که آیا آن‌ها می‌توانند رفتار و عملکرد را پیش‌بینی کنند، مورد آزمون قرار می‌دهند. اگر شواهدی دال بر این که می‌توانند نتایج را پیش‌بینی کنند بیابند، ممکن است راه‌هایی را برای تغییر افکار، احساسات، رفتار یا محیط‌ها، برای افزایش عملکرد و لذت توسعه دهند.
  روان شناسان ورزشی چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهند؟
  به طور مختصر، روان شناسان ورزشی در سه نوع فعالیت شرکت می‌کنند: آموزش، تحقیق و عمل. دو فعالیت اول یعنی آموزش و تحقیق معمولا به صورت مرتبط با یکدیگر در محیط دانشگاه انجام می‌شوند.

  چرا روان‌شناسی ورزشی داریم؟
  این رشته حداقل به 5 دلیل توسعه یافته است:
  1. هویت ملی: کشورها به اقدامات ورزشکارانشان می‌بالند و عزت ملی و اعتبار فلسفه‌های مختلف سیاسی، اغلب با موفقیت‌های ورزشی مرتبطند.
  2. وجود پول در ورزش: ورزش یک سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری با مخاطرات بالا است. صاحبان این سرمایه‌گذاری امروزه برای خرید تیم‌های ورزشی مهم، صدها میلیون یا حتی میلیارد دلار هزینه می‌کنند؛ به ورزشکاران پول‌های هنگفتی داده می‌شود تا مهارت‌های خود را در زمین بازی یا باشگاه به اجرا در آورند. گلف‌بازان میلیون‌ها دلار برای انداختن توپ سفید کوچک در سوراخ به دست می‌آورند.
  3. رشد مداوم در جذب جوانان به ورزش: میلیون‌ها کودک در سرتاسر جهان در ورزش شرکت می‌کنند، جنبشی با ریشه‌هایی نسبتا جدید و حضوری جنجال‌برانگیز.
  4. وجود تماشاگران: طرفداران متعصب ورزش‌ها، افسانه‌ای هستند و موضوع تحقیقات زیادی در این اواخر بوده‌اند. این تحقیقات تلاش کرده‌اند دریابند چه عاملی باعث می‌شود که ورزش‌ها تا این حد برای تماشاگران جذاب باشند و چرا آنان در رویدادهای ورزشی بدین گونه رفتار می‌کنند.
  5. جنبش تناسب اندام: باعث افزایش تقاضا برای خدمات روان‌شناسی ورزشی شده است. این جنبش، جستجو برای هویت ملی، شهرت، پول، لذت از ورزش جوانان، تماشاگری و تلاش برای تناسب اندام می‌باشد.

  آنچه در کتاب اصول اولیه روان شناسی ورزشی می خوانید :

  فصل 1 شخصیت
  فصل 2 انگیزش
  فصل 3 انگیختگی، استرس، اضطراب و عملکرد
  فصل 4 اعتماد به نفس
  فصل 5 مسابقه و تاثیرات تماشاچیان
  فصل 6 فرایندهای گروهی
  فصل 7 تمرین بر روی مهارت های روانشناختی
  فصل 8 تمرین بر روی مهارت های بدنی

   

  قیمت اصلی 179,000 تومان بود.قیمت فعلی 169,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : دیوید تاد
  مترجم : دکتر رضا میرفلاح نصیری- کیان مقصودی فرد
  موضوع : روانشناسی ورزشی
  نوبت چاپ : دوم
  سال چاب : 1399
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 142
  تیراژ : 500 جلد
  شابک : 9786006467801
 • کتاب اصول مهارت های مشاوره ای برای روانشناسان ورزشی نوشته جاناتان کتز- برایان همینگز و ترجمه دکتر افسانه صنعتگران- نسرین طوبی- مجدالدین مستعان- حمیده ابریشم کار توسط انتشارات حتمی در 88 صفحه منتشر شده است.

  معرفی کتاب اصول مهارت های مشاوره ای برای روان شناسان ورزشی

  با پیشرفت چشمگیر دانش در ورزش و استفاده عملی و کاربردی علم ورزش در میادین بزرگ ورزشی دنیا توسط تیم ‮های بزرگ و ورزشکاران، ضرورت به عمل رساندن بیش از پیش دانش محض محسوس می‮ باشد. توجه به نکته مهّم عامل ذهنی و روانی در ورزش باعث گردیده تا علم روان‌شناسی ورزش بیشر از گذشته مورد توجه مدیران، متخصصان و دست‌اندرکاران ورزش قرار گیرد. با توجه به این امر و با توجه به نیاز وجود متخصصان ورزیده در این مقوله، تربیت نیروهای کار آمد جز با همکاری سازمان‮ های ذی ربط چون وزارت علوم، وزارت ورزش و جوانان، سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، کمیته ملّی المپیک و … میسر نمی‌باشد. با تصویب گرایش روان شناسی ورزشی  در مقطع کارشناسی ارشد در سال 5831 توسط گروه علوم انسانی و در سال 6831 مقطع دکتری در گروه علوم اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گام نخست جهت شکل گیری منسجم این رشته فراهم گردید. با توجه به کمبود امکانات (مدرسین زبده، امکانات آموزشی و …) در دانشگاه‮ ها این امر در سال 0931 محقق گردید و دانشکده ‮های تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان، کرج و دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران، در این گرایش اقدام به پذیرش دانشجو نمودند. با وجود اینکه منابع تخصصی در این رشته در چند سال گذشته روند روبه رشدی داشته است، با این وجود هنوز وجود منابع بیشتر و تخصصی‮تر در این زمینه، امری ضروری به نظر می‮ رسد.

  از آنجا که دانستن اصول مشاوره‮ای و برقراری ارتباط قبل از هرچیز در زمینه ارائه خدمات مشاوره‮ای روان‌شناسی ورزش مهّم می‮باشد و همچنین با توجه به این که درس اصول و فنون مشاوره از سرفصل‮های مصوب این گرایش بوده و در حال حاضر منابع این درس بصورت عمومی (غیر ورزشی) می‮باشد، بر آن شدیم تا کتاب فوق که در مقدمه نویسندگان به خصوصیات آن نیز اشاره شده است را جهت رفع نیاز این مقوله برای دانشجویان این گرایش و متخصصان علاقمند ترجمه نماییم. خداوند یکتا را سپاس که به ما توانایی و توفیق ترجمه این کتاب را به عنوان انجام خدمت کوچکی در جامعه علم ورزش کشور اعطا فرمود. به امید روزی که این رشته جایگاه واقعی خودش را پیدا کرده و مشاورین روان‌شناس ورزشی در کنار تیم ‮ها و ورزشکاران جهت موفقیت و پیروزی در میادین بزرگ ورزش جهان، جهت به اهتزاز در آمدن پرچم کشور عزیزمان ایران قرار گیرند. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

  آنچه در کتاب اصول مهارت های مشاوره ای برای روان شناسان ورزشی می خوانید :

  نکات قابل توجه در مورد اصطلاحات
  فصل اول: دستاورد روان شناسی ورزش از روان شناسی مشاوره
  فصل دوّم: مدل‮های روان شناسی مشاوره‬
  فصل سوم: رابطه حرفه ای
  فصل چهارم: گوش دادن فعّال
  فصل پنجم: یک چهارچوب حرفه ای
  فصل ششم درک ورزشکار
  فصل هفتم: توسعه مداخله
  فصل هشتم: خاتمه مداخله

  قیمت اصلی 129,000 تومان بود.قیمت فعلی 120,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : جاناتان کتز- برایان همینگز
  مترجم : دکتر افسانه صنعتگران- نسرین طوبی- مجدالدین مستعان- حمیده ابریشم کار
  موضوع : روانشناسی ورزشی
  نوبت چاپ : سوم
  سال چاب : 1399
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 88
  تیراژ : 500 جلد
  شابک : 9786003550100
 • کتاب توسعه کسب و کار مشاوره در روان شناسی ورزش اثر جیم تیلور  و ترجمه دکتر امیر دانا- فاطمه رحیمی زاده توسط انتشارات حتمی به چاپ رسیده است.

  مشاور روان‌شناسی ورزش و اجرا» شدن، فرآیندی به درازای یک مسیر کاری ثابت است. کتاب پیش‌رو، طرح کلی و فرآیندی را جهت ایجاد کسب‌و‌کار مشاوره ارایه نموده و ایده‌هایی پیشنهاد می‌کند که می‌توانید مدام به آنها مراجعه نمایید تا حرکت رو به جلوی کسب‌و‌کار مشاوره‌ی خود را حفظ نمایید. پیش از انتشار کتاب «توسعه‌ی روان‌شناسی ورزشی در کارهای بالینی» به قلم جک لسیک در سال 1998، این دست منابع نوشتاری در اختیار مشاوران روان‌شناسی ورزش و اجرا بوده‌اند.

  بخش 1: طراحی 

  فصل 1 قصد دارید مشاور روانشناسی ورزش و اجرا بشوید؟ پی ریزی کسب و کار مشاوره
  فصل 2 چه «چیز» مخصوص شماست؟ انتخاب پیشنهاد ارزش منحصر بفرد
  فصل 3 آیا این درست است؟ چگونه کسب و کار مشاوره ی خود را توسعه دهید؟

  بخش 2: ساخت 

  فصل 4 حال چه کنید؟ چطور کسب و کار مشاوره ی خود را توسعه دهید؟
  فصل 5 برنامه چیست؟ نوشتن برنامه کسب و کار
  فصل 6 چه چیزی برای فروش دارید؟ تعیین نام تجاری و بازاریابی برای کسب و کار مشاوره
  فصل 7 کمک می خواهید؟ ایجاد تیم پشتیبانی و ارتباطات

  بخش 3: گسترش 

  فصل 8 آبپاش دارید؟ پرورش مشتریان
  فصل 9 آنلاین هستید؟ استفاده از اهرم رسانه های اجتماعی
  فصل 10 می بینید؟ چشم انداز شما برای آینده
  ضمیمه

  قیمت اصلی 229,000 تومان بود.قیمت فعلی 219,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : جیم تیلور
  مترجم : دکتر امیردانا- دکتر فاطمه رحیمی زاده
  موضوع : روانشناسی ورزشی
  نوبت چاپ : دوم
  سال چاب : 1399
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 248
  تیراژ : 500 جلد
  شابک : 9786003551596
 • کتاب چگونه یک روانشناس ورزشی شویم نوشته پروفسور مک کارتی- پروفسور مارک جونز و ترجمه دکتر فاطمه سادات حسینی- هاشم فعال توسط انتشارات حتمی در 282 صفحه منتشر شده است.

  روانشناسي ورزش و تمرين يک حوزه علمي نوين و کاربردي‏  مي ‏باشد که به سرعت در حال پيشرفت و تغيير است. بدون شک ابعاد رواني ورزش ‏ها تاثير بسيار زيادي در پيشرفت و موفقيت ورزشکاران، مربيان، سازمان‏ هاي ورزشي و يا حتي سياست‏ هاي ورزشي دولت‏ ها بازي مي ‏کنند. امروزه در سرتاسر دنيا از حضور روانشناسان ورزشي در کنار تيم‏ ها و ورزشکاران بهره مي‏برند تا مسيرهاي موفقيت و پيشرفت ورزشکاران با استفاده از توانمندي‏ ها و خدمات اين مشاوران هموارتر شود.
  در کشور ما نيز طي سال هاي اخير کتاب‏ هاي روانشناسي ورزشي مختلفي توسط اساتيد و محققين به چاپ رسيده اند که مباني نظري و علمي اين رشته نوپا را به علاقه مندان و دانشجويان روانشناسي ورزشي انتقال مي‏ دهند. ولي هنوز خلاء عظيمي در بين کاربرد تئوري‏ هاي علمي در فضاي عملي و کتاب‏ هاي راهنماي عملي براي ورزشکاران،مربیان و خود مشاوران روانشناسي ورزشي وجود دارد که اميد آن مي‏ رود در آينده اين خلاء با همت محققين اين حوزه پر شود. از سويي ديگر علاوه بر دانش تئوري و عملي، خود روانشناسان ورزشي جوان در ابتداي شروع به کار خود در اين حوزه و يا حتي قبل از انتخاب اين رشته جهت تحصيل در دانشگاه با دغدغه‏ هاي بسيار مهمي رو به رو هستند که معمولا در کتاب‏ هاي علمي چاپ شده اشاره‏اي به اين دغدغه ‏هاي طبيعي نمي‏ شود. دغدغه ‏هايي از قبيل فرصت شغلي مناسب، رويکردهاي مداخله ‏اي کاربردي، نظريه ‏هاي نوين و موثر در روانشناسي ورزشي کاربردي، استرس ‏ها و موانع مربوط به اين شغل، تعادل زندگي و کار و چندين عامل ديگر.

  مباحث کتاب چپونه یک روانشناسی ورزشی شویم

  بخش اول : روانپزشکی

  1. مقدمه
  2. در مسیر تبدیل شدن به یک مشاور روانشناس ورزشی

  بخش دوم : تربیت بدنی

  1.  از توپ‏ ها به روانشناسی
  2.  در مسیر تبدیل شدن به یک مشاور روانشناس ورزشی
  3. چه سفر عجیب و غریبی می ‏تواند باشد این سفر!
  4.  پدر و مفهوم سرویس دهی: تبدیل شدن به یک مشاور روانشناس ورزشی کاربردی
  5.  در دوره تحصیلی دکتری یک اتفاق خوب رخ داد
  6.  موفقیت یک سفر است نه یک مقصد
  7.  وقتی در یک دو راهی گیر کردید، آنرا خوب مورد بررسی قرار دهید!

  بخش سوم : روانشناسی مشاوره

  1. همه چیز درباره ارتباطات: یک رویکر مشاوره‏ای در مشاوره روانشناسی ورزشی

  بخش چهارم : روانشناسی

  1.  روانشناس(ورزش) در درگیری با خودش
  2.  ماجراجویی در روانشناسی ورزشی شناختی: از تئوری به عمل… و بازگشت دوباره به عقب
  3. موفقیت‏های ورزشی: تو می‏دانی که بعد از پایان دوره فوق لیسانس ات نمی‏توانی شغلی را در منچستریونایتد بدست آوری، آیا می‏دانی؟
  4. رویاهای شیرین این را بوجود آورده اند: سفر من به 2012
  5. بخش پنجم : روانشناسی بالینی
  6.  از علوم بالینی به تحقیق و مداخله ورزشی
  7. هیچ انسانی شبیه یک جزیره نیست: ایجاد یک شغل در روانشناسی ورزش و اجرا از طریق کار تیمی

  بخش ششم : علوم ورزشی

  1. مشاور- محقق یا محقق – مشاور؟
  2. تبدیل شدن به یک روانشناس ورزشی: از دون برادمن به لوک اسکای والکر
  3.  ده سال طول کشید تا به یک موفقیت یک شبه دست پیدا کردم
  4. بخش کوچکی از دفترچه کاری دکتر زو ناولز… از پارک المپیک به یک مهد کودک محلی در طی یک روز
  قیمت اصلی 259,000 تومان بود.قیمت فعلی 249,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : پروفسور مک کارتی- پروفسور مارک جونز
  مترجم : دکتر فاطمه سادات حسینی- هاشم فعال
  موضوع : تربیت بدنی و علوم ورزشی, روانشناسی ورزشی, جنبه های تجاری روانشناسی ورزشی
  نوبت چاپ : سوم
  سال چاب : 1399
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 282
  تیراژ : 500 جلد
  شابک : 9786006467856
 • کتاب راهنمای عملی آشنایی با روانشناسی ورزشی اثر  دکتر آرنولد لیینوس و ترجمه  دکتر محمد خبیری- محسن پورمنتی توسط انتشارات حتمی در 160 صفحه منتشر شده است.

  معرفی کتاب راهنمای عملی  آشنایی با روان شناسی ورزشی

  امروزه روان‌شناسی ورزشی از ارکان جدایی ناپذیر در آماده سازی ورزشکاران برای تمرینات و مسابقات، به‌ویژه مسابقات سطوح جهانی و المپیک تلقی می‌شود. در هرم قهرمانی ورزشکاران نخبه، چنانچه ورزشکاران از آمادگی های روانی (ذهنی) برخوردار نباشند، آگاهی‌های جسمانی، فنی و تاکتیکی کمترین نقش را در موفقیت آنها خواهد داشت. به‌عبارت ساده‌تر، در هرم قهرمانی‌، آمادگی جسمانی در قاعدﮤ هرم و آمادگی‌های فنی و تاکتیکی در قسمت میانی و در رﺃس این هرم آمادگی‌های روانی(ذهنی) قرار دارند.

  ورزشکارانی که از یادگیری و آشنایی با این حوزة مهم(مهارت‌های روانی(ذهنی)) غافل شوند، با چالش‌های فراوانی در رقابت‌های مهم و حساس مواجه خواهند شد. گفته می‌شود در مسابقات جهانی، به ویژه بازی‌های المپیک، ده نفر اول قهرمانی از نظر آمادگی‌های بدنی، فنی و تاکتیکی حدوداً در یک سطح هستند و قهرمانی نصیب کسی خواهد شد که از نظر آمادگی‌های روانی(ذهنی) آماده‌تر است.
  در زمینة روان‌شناسی ورزشی، کتاب‌های به نسبت متعددی ترجمه یا تالیف شده است که تعداد محدودی ازآنها حاوی جنبه‌های کاربردی روان‌شناسی هستند. کتاب حاضر، از جملة آنهاست.

  فهرست مطالب کتاب راهنمای عملی  آشنایی با روان شناسی ورزشی

  فصل اول: رشتۀ روان‌شناسی ورزش: مرور کلی
  فصل دوم: تقویت و تنبیه
  فصل سوم: انگیختگی، اضطراب و سنجش آنها
  فصل چهارم: درمان اضطراب ورزشی
  فصل پنجم: خوش‌بینی در ورزش و عمل
  فصل ششم: سرسختی ذهنی در ورزش و عمل
  فصل هفتم: نظریۀ اسناد و کانون کنترل
  فصل هشتم: رهبری، همبستگی گروهی و تاثیرات تماشاچیان
  فصل نهم: تیم‌سازی و تدوین اهداف
  فصل دهم: پرخاشگری و خشونت در ورزش
  فصل یازدهم: ارزیابی روانی
  فصل دوازدهم: ورزشکاران ورزش‏های پرخطر،ورزشکاران آسیب دیده و ورزشکاران سیاه پوست
  فصل سیزدهم: ورزش جوانان
  فصل چهاردهم: زنان در ورزش
  فصل پانزدهم: تمرین و تناسب اندام

  ضمیمۀ A: تاریخچۀ مختصری از روان‌شناسی ورزش
  ضمیمۀ B: اشخاص برجسته در روان‌شناسی ورزش و تمرین
  منابع

   

  قیمت اصلی 149,000 تومان بود.قیمت فعلی 139,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : دکتر آرنولد لیینوس
  مترجم : دکتر محمد خبیری- محسن پورمنتی
  موضوع : روانشناسی ورزشی
  نوبت چاپ : چهارم
  سال چاب : 1401
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 160
  تیراژ : 500 جلد
  شابک : 9786005751598
 • کتاب روانشناسی بسکتبال نوشته کوین ال بورک ، دال بروان ترجمه شهرزاد طهماسبی بروجنی ، میثم رحیمی زاده  توسط انتشارات حتمی منتشر شده است.

  معرفی کتاب روان شناسی بسکتبال

  با توجه به توسعه شاخه‏ ی جدیدی از روان شناسی و ورود آن به حیطه ورزش، روان شناسی ورزشی شکل گرفت و با آزمایش معروف تریپلت دربارة تأثیر حضور یک رقیب خوب در دوچرخه سواری مهر تأییدی بر ضرورت این رشته نوین زده شد. در اصل آنچه به بررسی علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی در زمینة ورزش‏ می ‏پردازد به روان شناسی ورزشی معطوف‏ می‏ شود و امروزه همه‏ می ‏دانند آنچه ورزشکاران حرفه‏ ای را که به لحاظ جسمانی در سطحی نزدیک به هم هستند، در سطوح رقابتی بالا از یکدیگر متمایز می‏ سازد، بکارگیری مهارت ‏های روانی مختلف و نوع بهره‌مندی از آنها در رقابت‏ هاست.

  آنچه در کتاب روان شناسی بسکتبال می خوانید :

  بخش 1: مبانی بسکتبال
  فصل اول : بسکتبال- چیزی بیش‌تر از مهارت‏ های جسمانی
  فصل دوم: مهارت‏ های اساسی بازیکن کامل بسکتبال
  بخش 2: با مهارت‏ های ذهنی به خودتان کمک کنید
  فصل سوم: شوت
  فصل چهارم: بازی دفاعی
  فصل پنجم: از همه جهت بازيكن بهتري باشيد
  فصل ششم: رفتار ورزشی: ورزشکار خوبی باشید
  فصل هفتم: برخورد با داوران، طرفداران، رقبا، آسیب دیدگی‏ ها و موقعيت‏ هاي ديگر
  فصل هشتم: با انگیزه بمانيد
  فصل نهم: کسب و حفظ اعتماد به نفس
  فصل دهم: بازی در منطقۀ سرگرمی
  ضمیمه: وب گاه‏ های مرتبط با بسکتبال

  قیمت اصلی 179,000 تومان بود.قیمت فعلی 169,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : کوین ال بورک ، دال بروان
  مترجم : شهرزاد طهماسبی بروجنی ، میثم رحیمی زاده
  موضوع : روانشناسی ورزشی
  نوبت چاپ : اول
  سال چاب : 1391
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 136
  تیراژ : 500 جلد
 • برخلاف سایر کتاب‌های درسی روان‌شناسی فعالیت ورزشی که بر پایه روان‌شناسی اجتماعی استوارند، روان‌شناسی ورزشی ویرایش دوم، رویکردی روانی بیولوژیایی ارائه می‌کند که کارکردهای درون بدن و آثارش بر رفتار را در خود می‌پروراند. از این چشم‌انداز منحصربه‌فرد، خوانندگان به مبانی بیولوژیایی (زیستی) روان‌شناسی فعالیت ورزشی در حوزه‌های شناختی، اجتماعی و آثار محیطی به‌خوبی واقف می‌شوند. با آشنایی با سازوکارهای بیولوژیایی وابسته به رفتار فردی، روان‌شناسی ورزشی -ویرایش دوم- دانشجویان و پژوهشگران را به چالش می‌کشد تا روش‌های کمتر شناخته‌شده را در خصوص تغییر رفتار مثبت بررسی و به بوته آزمایش گذارند.
  دو نویسنده قبلی کتاب – بوک ورث و دیشمن- در کنار دو نویسنده جدید اضافه‌شده در ویرایش دوم – اُکنُور و تامپورسکی- دیدگاه‌های کارشناسی جدیدی را به کتاب افزوده‌اند و روابط بین فعالیت ورزشی و نظریه‌های روان‌شناسی را عمیقاً کندوکاو کرده‌اند. به این ویرایش، سه فصل جدید دربارة فعالیت ورزشی و عملکرد شناختی، انرژی و خستگی، و درد اضافه‌شده و فصل‌های فعالیت ورزشی، علوم اعصاب، استرس، افسردگی، خواب ازنو بازنویسی و حذف و اضافات زیادی در آن انجام‌شده است.
  ترجمه کتاب زیر نظر استاد فرهیخته دکتر محمد خبیری آغاز شد و ازآنجایی‌که بخش‌های زیادی از کتاب در هر فصل با مبانی زیستی و هورمونی و علوم اعصاب ارتباط داشت، ایشان از من خواستند تا در این خصوص با تیم ترجمه همکاری کنم تا روابط بین رشته‌ای -که در متن ویرایش دوم جامعیت دارد- در ترجمه نیز مستقر شود. با به پایان رسیدن دوران مبسوط و خلاق و مدبرانه خدمت ایشان در دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران -که با شب بزرگداشت خاطره‌انگیز و جاودانه‌ای در تاریخ 12 اسفند 1397 همراه شد- و مهاجرت ایشان، کار مسیر خود را گذراند، چون جناب دکتر خبیری ردپای خود را به‌خوبی در ترجمه کتاب به‌جا گذاشته بودند و امهات متن اصلی را – قبل‌از مهاجرت- برای تیم ترجمه به یادگار گذاشتند. با وجود این، رفت‌وبرگشت چند باره کار بین اینجانب و دانشجویان جویای نام در حوزه روان‌شناسی ورزشی، همکاری را به سامان رساند و اکنون با امید به دریافت نقطه نظرات خوانندگان گرامی درباره سوءبرداشت‌های احتمالی در ترجمه ویرایش علمی متن فارسی، کار اثر به انتشار رسید و در دسترس علاقه‌مندان علوم ورزشی به‌ویژه حوزه روان‌شناسی ورزشی است. ذکر این نکته در این‌جا ضروری است که ترجمه این کتاب جامع یک‌بار دیگر همکاری بین رشته‌ای در قالب کلی علوم ورزشی را به اثبات می‌رساند. برای انجام پژوهش‌های کاربردی در حوزه علوم ورزشی و برای رساندن ورزشکاران حرفه‌ای به منتهای موفقیت در میادین ملی و بین‌المللی ورزشی، و برای پذیرش و پای‌بندی مددجویان به شرکت پایدار در فعالیت‌های بدنی و فعالیت‌های ورزشی روزانه، این همکاری بین‌بخشی -به‌ویژه بین دانشمندان حوزه روان‌شناسی ورزشی و کسانی که در بخش فیزیولوژی فعالیت ورزشی فعالیت می‌کنند- اجتناب‌ناپذیر است.

  قیمت اصلی 549,000 تومان بود.قیمت فعلی 539,000 تومان است.
  انتشارات : حتمی
  نویسنده : ژانت بوک ورث، رودکی. دیشمن، پاتریک جی.اکنور، فلیپ دی . تامپوروسکی
  مترجم : دکتر عباسعلی گایینی، میلاد اسماعیلی حیدرآباد، دکتر مریم صالحی، مصطفی قاسمی، نجمه رضا سلطانی، صالح معظم، وحدت اسلامی
  موضوع : روانشناسی ورزشی
  نوبت چاپ : اول
  سال چاب : 1401
  قطع : وزیری
  نوع جلد : شومیز
  تعداد صفحات : 538صفحه
  تیراژ : 500 جلد
سوالی ندارید؟